• Xiaomi 12 5G 8GB/128GB Grey

Xiaomi 12 5G 8GB/128GB Grey

  • Výrobca: Xiaomi
  • Dostupnosť: Skladom
  • Stav produktu: Nový
  • Darček: Bezdrôtova nabíjačka
  • 542.00 € s DPH


Xiaomi 12 5G 8GB/128GB

 

Popis produktu

Smartphone Xiaomi 12 zaujme hneď na prvý pohľad módnym tenkým dizajnom s dominantným 6,28-palcovým AMOLED FHD+ displejom, ktorý dokáže zobraziť obsah v živých a dynamických farbách. Okrúhly výrez v displeji ukrýva 32 Mpx predný fotoaparát pre selfie. Na chrbte telefónu je umiestnený trojitý fotoaparát s hlavným 50Mpx fotoaparátom. Ten podporujú aj 13 Mpx a 5 Mpx šošovky na pridanie šírky a hĺbky. Telefón beží na výkonnom procesore Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1, 8 GB RAM a úložisko tvorí 256 GB. Telefón v sebe ukrýva batériu so 4 500 mAh, ktorá zaručí dlhú výdrž. Užitočným určite bude aj podpora drôtového aj bezdrôtového turbo nabíjania.

 

Pohodlné ovládanie aj moderný dizajn

Pohodlné ovládanie v súčasnom modernom kabáte nemusí byť utópia. Xiaomi 12 je toho dôkazom. Telefón s veľkým 6,28″ displejom meria na šírku necelých sedem centimetrov. To je ideálny rozmer, ktorý sadne do dlane a jeho ovládanie tak zvládnete aj jednou rukou. Súčasný trendy vzhľad je dokreslený aj výberom z troch farebných variantov – sivej, modrej a fialovej.

 

Pohodlné ovládanie aj moderný dizajn

 

Nové generácie výkonu

Technológie idú dopredu a výnimkou nie je ani tento telefón. Výkonný procesor Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1 sa stará o bleskurýchly chod. Xiaomi 12 obsahuje UFS 3.1 pre vyššiu rýchlosť načítania a dátové prenosy, rovnako ako LPDDR5 RAM s rýchlosťou pamäte dosahujúcej až 6 400 Mbps. Vysoký výkon je podporený aj masívnym chladením, čo zaisťuje stabilný výkon.

Nové generácie výkonu

Profesionálne fotografie aj videá

Na zadnej strane telefónu je umiestnený trojitý fotoaparát, vďaka ktorému vždy urobíte profesionálne snímky. Hlavnú zásluhu má na tom 50 Mpx fotoaparát v kombinácii s 13-megapixelovým ultraširokým fotoaparátom a telemakro kamerou s rozlíšením 5 Mpx. Umelá inteligencia a špeciálne efekty ako Xiaomi ProFocus napomáhajú k nakrúcaniu profesionálnych videí. O kvalitu pri zhoršených svetelných podmienkach sa postará pokročilý Nočný režim.

Profesionálne fotografie aj videá

 

Perfektný obraz aj zvuk

Viditeľnou dominantou telefónu je AMOLED displej, ktorý dokáže naživo zobraziť cez 68 miliárd farieb. Čo ale nie je na prvý pohľad viditeľné je aj špičkový zvukový zážitok, ktorého sa vám dostane pri sledovaní videí aj počúvaní hudby. Xiaomi 12 je vybavený dvoma symetrickými reproduktormi, z ktorých sa ozýva čistý stereo zvuk. A to hlavne vďaka podpore Dolby Atmos a SOUND BY Harman Kardon.

Perfektný obraz aj zvuk

Špičkový displej

Xiaomi 12 má 6,28-palcový AMOLED displej s rozlíšením FHD+ 2400 x 1080, poskytuje viac ako 68 miliárd farieb a je dodávaný s TrueColor displejom. Pre bezchybne plynulý chod a nerušené prechody sa stará 120 Hz AdaptiveSync obnovovacia frekvencia a až 480 Hz dotyková frekvencia. Pre úľavu očiam je displej opatrený certifikáciou Low blue light.

Špičkový displej

 

Dlhá výdrž v kompaktnom tele

Nechce sa ani veriť, že takto kompaktné telo telefónu v sebe ukrýva batériu s kapacitou 4 500 mAh, ktorá sa stará o dlhú výdrž prístroja. Vylepšený materiál s vysokou hustotou predlžuje dobu používania. Ďalšou vychytávkou pre dlhšiu výdrž batérie je funkcia inteligentného nabíjania. Ide o algoritmus, ktorý sa učí a na základe dát o nabíjaní a na tomto základe optimalizuje výkon telefónu a predlžuje tak jeho výdrž. Veľmi praktickou funkciou je aj podpora 67 W drôtového a 50 W bezdrôtového turbo nabíjania.

Dlhá výdrž v kompaktnom tele

Konektivita

Smartphone Xiaomi 12 Pro ponúka naozaj veľa možností, ako zdieľať alebo prenášať dáta. Telefón podporuje pásma 2 až 5G. V telefóne môžu byť kontakty uložené na Dual SIM. Nechýba ani bezdrôtové pripojenie k internetu pomocou Wi-Fi 6/6E. Prenos dát je možný aj pomocou Bluetooth 5.2, NFC či USB-C.

Konektivita

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!